NASZE STRONY
Stowarzyszenie LGD Razem dla Radomki
W dolinie Radomki
Innowacyjna Radomka
Panoramy
E-Akademia
Papryka Przytycka
Mazowiecka Sieć

SZUKAJ NA STRONIE:

Kościół p.w. Św. Szczepana

Budowla została wzniesiona z kamienia, w stylu późnorenesansowym w latach 1626-1638. W latach 1640-1641 dobudowana została kaplica Przemienienia Pańskiego. Barokowe wyposażenie wnętrza pochodzi z XVII-XVIII wieku.

Sklepienie świątyni posiada bogatą dekorację stiukową. Na szczególną uwagę zasługuje gotycka rzeźba radosnej i uśmiechniętej pięknej Madonny z drewna polichromowanego, pochodząca z około 1420 roku. Figura Madonny, to jedno z najcenniejszych dzieł sztuki snycerskiej w tej części kraju. W kościele znajdują się również dwie gotyckie kropielnice, XVI-wieczny obraz Matki Boskiej reprezentujący szkołę holenderską oraz XV-wieczny obraz św. Apostołów Piotra i Pawła. W wyposażeniu kościoła znajdują się barokowe ołtarze i ambona, przedmioty liturgiczne i liczne epitafia z XVII-XVIII wieku.

W świątyni znajdują się liczne kamienne portale oraz wizerunek herbów rodziny Duninów. Kościół ma charakter trójnawowy i bazylikowy. Barokowy charakter wnętrza świątynia uzyskała po odbudowie kościoła w 1774 roku. Dzisiejszy wygląd zawdzięczamy przeprowadzonej w latach 80. XX wieku renowacji.

Parafia p.w Św. Szczepana
ul. Radomska 7, 26-431 Skrzynno
 

album fotograficzny

ATRAKCJE NA MAPIE

KALENDARIUM WYDARZEŃ


wirtualne zwiedzanie

Aktywna Wieś

szlak kulinarny

smaki radomki

w gminie wieniawa

NASZE GMINY:


gmina jedlinsk gmina przysucha gmina przytyk gmina wieniawa gmina wolanów gmina zakrzew
dofinansowanie logotypy

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Strona internetowa Stowarzyszenia LGD "Razem dla Radomki" współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.4 "Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji"; w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.W DOLINIE RADOMKI
skrócone menu

Aktualności
Galeria
Mapa strony
Kontakt

© 2020 W Dolinie Radomki |
Licznik wizyt: 3509781

Projekt i wykonanie:
Agencja Zarządu Nieruchomości
i Rozwoju Regionalnego

m.ostrowska